Pstryku pstryk - sesje dziecięce i noworodkowe w Poznaniu

Sesje noworodkowe
FOTOGRAFIA NIEMOWLĄT

Fotografia noworodkowa Poznań

Kiedy przyjść na sesję


Wiem, że Mamy zazwyczaj są pełne lęku przez pierwsze tygodnie życia malucha. Zwłaszcza, kiedy jest to pierwsze ich dziecko. Ale prawda jest taka, że najlepszy czas na zrobienie zdjęć noworodkowi to czas między 5 a 14 dniem życia. Dlaczego? Bo wtedy dziecko naturalnie układa się w pozycji embrionalnej, do której było przyzwyczajone w brzuszku mamy. Bo lubi być skulone i opatulone - a w trakcie sesji bardzo często owijam maluszki.Bo zazwyczaj jego sen jest twardy i nie budzi się, gdy zmieniam jego pozycje-albo budzi się, po to, aby za chwilkę znów usnąć. Około 3 tygodnia prawie każdemu noworodkowi zaczyna psuć się cera. Pojawiają się mniejsze bądź większe krosteczki-jest to związane przeważnie z hormonami przyjmowanymi razem z mlekiem matki. Dlatego czas do mniej więcej 14 doby jest najlepszym czasem na taką sesję. Poza tym pamiętajcie - już nigdy później Wasze Maleństwo nie będzie takie malutkie. Warto, naprawdę warto zatrzymać w kadrze ten właśnie czas.


Sesje noworodkowe Poznań


Ja ze swojej strony robię wszystko, aby dziecko w trakcie sesji czuło się bezpieczne a mama spokojna.  W moim studio panuje odpowiednia temperatura, maluszek będzie do zdjęć rozebrany-musi mu być cieplutko. Dwie rzeczy, bez których się nie wyobrażam sobie sesji, to szumiś emitujący szumy sprzyjające zasypianiu maluszka i mechanizm, naśladujący bicie serca. Maluszek w brzuszku mamy słyszy te dwie rzeczy: szum i bicie serduszka. Dlatego te dwa dźwięki odpowiednio go uspokajają.Oczywiście zdarzyło się, że maluszek reagował odwrotnie na szumy, ale 90 procent nowonarodzonych będzie zachwyconych moimi szumami.

Sesje noworodkowe
Fotografia niemowląt Poznań

Jak wygląda sesja i ile trwaUwielbiam sesje stylizowane. Ale równie mocno lubię odwiedzać Was w domu. Wtedy sesja noworodkowa przebiega odrobinkę inaczej. W tym przypadku nie układam maluszka, nie przebieram. Wykonuję wówczas tzw sesję lifestyle. Taka sesja jest naturalna, pełna bliskości i czułości. To Wy musicie zdecydować, jaki rodzaj zdjęć wolicie.Sesje noworodkowe Poznań
Zawsze pytacie jak macie się przygotować do sesji noworodkowej. Postępujcie tak, jakby wyjście do studia było zwykłym spacerem. Jeżeli maluszek chce jeść, nakarmcie go. Do studia weźcie kocyk, najlepiej dwa, pieluszki jednorazowe, pieluszki tetrowe i smoczek. Nawet, jeśli go nie używacie, może się przydać bardzo pomocny podczas sesji.


Fotografia noworodkowa  Poznań


Sesja trwa od 2 do 4 godzin. Wszystko zależy od tego, jak maluszek będzie się zachowywał. Oczywiście w razie potrzeby zrobimy przerwę na kamienie. Przeważnie staram się, aby każdy maluszek miał zdjęcia w 5 różnych stylizacjach. Ale naprawdę dużo zależy od samego dziecka. Czasami, gdy widzę że maleństwo ma już dosyć-nie przebieram go na siłę i nie męczę po to tylko, by zrobić mu zdjęcie w kolejnej czapeczce.

Zawsze podczas sesji wykonuję zdjęcia z mamą, tatą i wspólne-rodzinne. Uważam, że że wspólne zdjęcia są najpiękniejszą pamiątką.Będę Was gorąco do nich namawiać.
Co wtedy, gdy maluszek nie daje się ułożyć? Zdarza się, że są takie dzieci, które czują się bezpiecznie jedynie w ramionach swojej mamy-odkładane, budzą się i głośno domagają powrotu do mamy. Wtedy robię zdjęcia naturalne, w trakcie karmienia, przytulania. To też są przepiękne zdjęcia.

ZAPRASZAM!
facebook
DOŁĄCZ DO NAS
facebook