Pstryku pstryk - sesje dziecięce i noworodkowe w Poznaniu

Sesje plenerowe

Fotografie plenerowe Poznań

Dlaczego w plener

Największym sprzymierzeńcem fotografa jest światło. A najpiękniejszym światłem jest światło naturalne. Dlatego między innymi tak kocham plenery i zawsze będę do nich namawiać. Inna istotna rzecz przy plenerach to fakt, że sesja plenerowa jest najzwyczajniej w świecie spacerem. Moim z Wami. Zdarza się, ze proszę rodziców o to, aby zostawili mi same dziecko, gdy ma przynajmniej skończone 4 latka. Zazwyczaj dzieci, ku zdziwieniu rodziców, zgadzają się zostać ze mną same i wtedy tak naprawdę współpraca z nimi zupełnie inaczej wygląda. Są bardziej otwarte na moje propozycje, grzeczniejsze. Nawet jeśli na początku są nieśmiałe, szybko to ulega zmianie. Uwielbiam takie spotkania. Plener jest naturalny, raczej wystrzegam się dodatkowych rekwizytów a jeśli nawet takowe wprowadzam to po to, aby naśladowały jakąś sytuację – np. piknik na trawie. Jestem przeciwnikiem zbyt dużej ilości rekwizytów-wprowadzają sztuczność do zdjęcia. A nie to jest moim celem.

Kiedy

Nie ma złej pory roku na sesję. Zarówno śnieg potrafi być uroczy jak i łąka pełna polnych kwiatów. Wszystko zależy od Ciebie. Jedynym przeciwskazaniem jest deszcz. Oczywiście, łatwiej jest ubrać dziecko w cieplejszy dzień i na pewno trzeba się bardziej postarać zimniejszymi dniami, aby maluch wyglądał atrakcyjnie. Ale, uwierzcie mi, zima ma też swój urok. Jeśli chodzi o porę dnia, wszystko zależy od światła. W okresie wiosenno-letnim najlepiej umówić się w godzinach popołudniowych-wtedy słońce nie jest już tak wysoko i nie tworzy nieprzyjemnych cieni na twarzy. Ja, jeśli tylko jest to możliwe ,będę Cię namawiać do spotkania się w czasie tzw złotej godziny-tuż przed zachodem słońca. Zdjęcia, robione o tej właśnie porze mają w sobie wyjątkową magię.
Fotografia plenerowa Poznań
Sesje plenerowe Poznań Fotografia plenerowa Poznań

Od jakiego wieku w plener

Rodzicom zazwyczaj wydaje się, że maluszki mogą mieć robione zdjęcia na dworze, dopiero wtedy, gdy zaczną chodzić. Ale przecież jest mnóstwo możliwości nawet z niechodzącym dzieckiem. Można je położyć na kolorowym kocyku, nosić na rękach, pokazując w ten sposób świat i uwieczniać to na zdjęciach. Jeśli przyjedziesz do mnie latem z noworodkiem - nawet z nim wyjdziemy na ogród. Może będą kwitnąć akurat wtedy moje ukochane białe hortensje i uda się zrobić zdjęcie na ich tle? Serdecznie zapraszam

W co się ubrać

Zazwyczaj proszę, aby rodzic przyniósł swoje propozycje ubranek i ja sama również coś przynoszę. Nie upieram się przy wyborze rodzica-to przecież jemu ma się podobać zdjęcie, a nie mi. Ale jeśli poprosi mnie o decyzję, oczywiście doradzę i chętnie wezmę odpowiedzialność na siebie

Gdzie

Mam kilka ukochanych miejsc, znajdujących się blisko mojego miejsca zamieszkania. Ale tak naprawdę, co chwila odkrywam inne, nowe piękne miejsca. I tak samo jestem otwarta na Twoje propozycje.
Sesja plenerowa w Poznaniu Sesja w plenerze
ZAPRASZAM!
facebook
DOŁĄCZ DO NAS
facebook